pulneo

Pewnie widzieliście już reklamę w TV. Tymczasem na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych informacji o zmianie kategorii dostępności brak.
Na stronie Kamsoftu można znaleźć precyzyjne info – nawet data i numer decyzji są podane (z dnia: 2014-01-30 nr: UR.DZL.ZLN.4020.07876.2013.MLS.2, UR.DZL.ZLN.4020.07877.2013.MLS.2), tylko nie są to informacje prawnie wiążące.
Z ciekawości zajrzałem też na stronę Aflofarmu i tu niezła sraczka. Dowiemy się z niej, że Pulneo można kupić bez recepty, tylko informacja o produkcie dostępna jest w kategorii „leki na receptę”

Za styl wprowadzania istotnych zmian i olewanie pracowników aptek – żółta kartka

kartka

4 Comments

 1. Purblanca 8 lutego 2014 Reply

  Niech tylko dowiedzą się rodzice, który do tej pory byli zrozpaczeni dostępnością tego leku na receptę. Euforia murowana.

  Well-loved. Like or Dislike: Dobre 5 Słabe 0

 2. vwerte 20 lutego 2014 Reply

  Kasa Misiu, kasa

  oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 3. k... 20 marca 2014 Reply

  Co za bzdura, że podane w treści wiadomości numery, na podstawie których zmieniono kategorię dostępności nie są prawnie wiążące. Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi zmian w pozwoleniu oraz dokumentacji produktów leczniczych, właściwa Agencja w danym państwie członkowskim, wydaje zawiadomienie o zaakceptowaniu zmiany. Te numery, to właśnie znak procedury, sprawy oraz zawiadomienia, które zakończyło postępowanie w zakresie zmiany kategorii dostępności z Rp na OTC.

  oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Author
  admin 20 marca 2014 Reply

  Numerki są dobre, chodzi jednak o to skąd pochodzi informacja. W tym wypadku, w pierwszej kolejności powinien to być Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, a nie firma, produkująca oprogramowanie.

  oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powiadom mnie mailem o nowych komentarzach. Subskrybuj bez komentowania.